БІЛОПІЛЬСКИЙ РЕТРАНСЛЯТОР
Офіційно введений до експлуатації 6 листопда 1966 року.                               Першим його керівником був Туриця Борис Максимович – випускник Одесського електротехнічного  інституту зв’язку.

До складу встановленого обладнання входила радіорелейна станція       ( № 6), телевізійний передавач мод. «ЛЁН»(без резервних блоків)  потужністю 25 квт, двох передавачів ультра хвильового диапазону потужністю по 4квт. кожний та дизельної електроустановки для забезпечення електроенергією на випадок її відсутності.

Штат працівників складався з 16 осіб. Всі ІТП мали вищу та середню спеціальну (за фахом) освіту.

Телевізійну програму та програму радіомовлення ретранслятор отримував по радіорелейній лінії зв’язку з Харкова від радіорелейної магістралі Москва—Симферополь та Київ- Черкаси- Полтава – Харків(для Українського радіомовлення).

Від Харкова до Білопілля задля цього було збудовано 6 радіорелейних станцій.

Перші телевізійні передачі розпочиналися о 10-й годині ранку трансляйією тестової таблиці (ТИТ-0249. рос.) для налагоджування телевізорів під час їх ремонту  телевізійними майстернями.

Вихід в ефір  Першої московської телевізійної програми здійснювався о 18-00 і тривав, зазвичай, до 22-30 або до 23 години.

Передачі  Першої Української програми радіомовлення (в УКВ-ЧМ диапазоні) здійснювались передавачами  моделі «Дождь-2»( до комплекту входило два передавачі по 2квт кожний, тобто при виході з ладу одного передавача - роботу забезпечував другий, але потужність при цьому знижувалась наполовину. Телевізійний передавач мод «ЛЁН» такого резерву не мав і тому обслуговуючий  персонал зазвичай працював в нічний час виконуючі необхідні профілактичні роботи для забезпечення безперебійної його роботи .

Програма Першої Української програми радіомовлення розпочинала свою роботу о 6-00 і тривали до 24-00 з перервою з 15-00 до 16-00, під час якої виходила програма РАТАУ для редакцій міських газет.

З другого півріччя 1967 року в ефір стала виходити друга програма Українського радіомовлення «Промінь».

У 1973 році введено до експлуатації  другий телевізійний передавач мод. «Ураган», який транслював телевізійну програму УТ-2 (зараз 1+1).                    Згодом чисельність обладнання розширювалась, удосконалювалась техніка, морально застаріле обладнання замінювалось новим ...

В наш час Білопільський ретранслятор є потужним радіокомплексом, насиченим сучасною радіотехнікою.

З 1.11.2011 року розпочалася ретрансляція телевізійних программ у новому (цифровому) телевізійному стандарті DVB-Т2.

Впровадження цифрового телебачення дозволяє ретранслювати значно більшу  кількість  телевізійних каналів. Що значно покращить «телевізійне життя» у сільській місцевості Сумської області.

 

26.12.2011р. В. Бурковський, радіоінженер, колишній працівник телеретранслятора (з 7.01.1967р. по 25.08.1972р.) Создан 17 ноя 2015  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
 
Фото Тут спілкуються українською [Vox.com.ua] Портал українця При поддержке NIC.UA